1398 آذر 30

هزینه هر پروتز زانو چقدر است؟

توسط صادق / 0 نظر

هزینه هر پروتز زانو چقدر است؟
دوستان بسیار زیادی در مورد هزینه جراحی تعویض مفصل زانو سوال می پرسن که یه توضیح کلی خدمت این عزیزان عرض می کنم که البته بسته به شرایط ممکنه کمی بالا و پایین بشه و این ها براى اينجانب موجب مسئوليت و يك آمار رسمی نیست و بر آورد تخمینی بدست آمده از اطلاعات اخذ شده از بیماران عمل شده است.
در بیمارستان های تبریز:
هزینه پروتز های پرمصرف و متعارف اولیه با ملحقات سیمان و تامین ست و وسایل و… بسته به برند و کشور سازنده و مرغوبیت آن فعلا حدود۷ تا ۱۰ میلیونه که با نرخ دلار فعلا تغییری نکرده و با نرخ تقریبا مشابه قبل است و نوسانات بعدی قابل پیش بینی نیست.
هزینه رسمی بیمارستان و پزشک و بیهوشی و …بسته به درجه بیمارستان و مدت ضرورت بستری و نیاز به icu به مدت محدود و وسایل مصرفی و نوع اطاق عمومی یا خصوصی و هزینه های متفرقه و … بدون بیمه در بيمارستان هاى خصوصى حدود ۷تا ۱۰میلیونه وبا داشتن بیمه پایه حدود ۵تا ۸ میلیون.
و در صورت نیاز به بستری و icu طولانی مدت و مشكلات همراه ممکنه هزینه ها بیشتر باشه.
]
دکتر عبداللهی فرد فوق تخصص زانو: بیمه خدمات درمانی در شرایط فعلی برای پذیرش بیماران در هر بیمارستان سقف مالی تعیین کرده و لذا بیمارستان ها به دليل اتمام سقف تعهد بيمه ، معمولاً در نيمه دوم هر ماه در پذيرش بيماران غير اورژانسى تحت پوشش اين بيمه مشكل دارند .
معمولاً از هزینه پروتز حدود ۵/۵ تا ۵ میلیون رو بیمه پایه (خدمات و تامین اجتماعی) میده و شرط قبول هزینه ها توسط بیمه پایه داشتن حداقل ۵ سال بیمه بودن فرده.
بیمه سلامت جز در بیمارستان های دولتی هزينه اى رو پوشش نميده.
بیمه های مکمل تا سقف بیمه شون پوشش خوبی برای هزینه های فوق دارن و هزینه های بیمارستان و تفاوت پروتز را تا فقط تا سقف تعهدات قراردادشون می پردازند.
تعداد زیادی از بیمه های مکمل(جز اندکی) با بیمارستان های تبریز قرارداد دارند و هزینه های مربوط به خود بیمارستان و پزشک مستقیماً توسط بیمه (و البته با فاصله زمانی زیاد )به بیمارستان پرداخت میشه و بیمار فقط هزینه های محدود و متفرقه مثل همراه و تفاوت برخی تجهیزات غیر تحت پوشش بیمه ها و… را به بیمارستان می پردازه.
دکتر عبداللهی فرد فوق تخصص زانو: در صورت جراحی همزمان دو زانو اندکی از هزینه های بیمارستانی کم می شه.
البته در صورت جراحی هم زمان دو زانو سقف پوشش بعضی بیمه های مکمل کافی نیست و هر سال (بیمه ای) یک عمل رو پوشش میدن ولی بیمه های پایه هر دو رو باهم پوشش میدن و پرداخت سهم هزینه پروتز دو زانو را که جمعاً ١١ تا ۱۰ میلیون میشه در جراحی دو زانو می پردازند.ولی بیمه مکمل سقف تعهد سالانه اش رو می پردازه و در بعضی بیمه ها کافیه و در بعضی بیمه ها در دو زانو کم میدن.
بیمه نیروهای مسلح در بیمارستان های طرف قرارداد خصوصی برای ایثارگران پوشش خوب و کافی داره و برای سایرین ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه ها رو در کل می پردازه.
جراحي های بار دوم و بعدي (در صورت نياز )، و جراحی ها برای مشكلات و عوارض ، نياز به پروتز هاي بسيار گرانتر و هزينه هاى بيشتر و بستري هاى طولاني تر دارن .

دکتر عبداللهی فرد فوق تخصص زانو

 

نظر (0)

نظر خود را اضافه کنید